Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 24.jūnijs
Jānis
14.64'C
vējš: 1.4m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Turpmāk privātmājas reģistrēšanā nebūs vajadzīga ēkas uzmērīšana dabā


Turpmāk privātmājas reģistrēšanā nebūs vajadzīga ēkas uzmērīšana dabā
Foto: Pa Straumei, Lauris Vīksne

Turpmāk privātmājas reģistrācijas procesā nebūs nepieciešama ēkas apsekošana apvidū, to paredz otrdien, 23. aprīlī, valdībā apstiprinātās izmaiņas Būvju kadastrālās uzmērīšanas noteikumos. Izmaiņas izdarītas, lai vienkāršotu un paātrinātu privātmāju kadastrālo uzmērīšanu.

Grozījumi noteikumos paredz, ka turpmāk privātmājas reģistrācijai informāciju Valsts zemes dienests (VZD) iegūs no būvniecības informācijas sistēmas. Līdz ar to privātmājas reģistrācijas procesā nebūs nepieciešama ēkas apsekošana apvidū. VZD darbinieki pārnesīs datus no būvniecības informācijas sistēmas uz kadastru.

Tieslietu ministrijā (TM) skaidroja, ka, atslogojot privātmāju īpašniekus no būvju kadastrālās uzmērīšanas ar apsekošanu apvidū, klientiem tiks samazinātas pakalpojumu izmaksas. Izmaksu samazinājums ir atkarīgs no mājas platības, piemēram, 200 kvadrātmetru mājai pakalpojuma izmaksas var samazināties par 490 eiro, atzīmēja TM. Tāpat TM norādīja, ka tiks ietaupītas 5 darba dienas privātmāju kadastrālās uzmērīšanas procesā.

Ministrijā norādīja, ka grozījumi ir pirmais solis rīcības plāna īstenošanā par administratīvā sloga mazināšanu nekustamā īpašuma attīstīšanas nozarē. Izmantojot jau pieejamos datus no Būvniecības informācijas sistēmas, tiks efektivizēts arī VZD speciālistu darbs, tiks ieekonomēts laiks un darbaspēka izmaksas, norādīja TM.

Resurss: lsm.lvatjaunots: 2024.g 23.aprīlī | Tukuma Balss (x229)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies