Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 24.jūnijs
Jānis
14.64'C
vējš: 1.4m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Ašeradens: PVN ieņēmumi pirmajā gada ceturksnī bija par 66 miljoniem eiro mazāki, nekā plānots


Ašeradens: PVN ieņēmumi pirmajā gada ceturksnī bija par 66 miljoniem eiro mazāki, nekā plānots
Foto: LETA, Ieva Leiniša

Pirmajos trīs šī gada mēnešos pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ieņēmumos valsts budžetā iekasēts par 66 miljoniem eiro mazāk, nekā sākotnēji plānots, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" pastāstīja finanšu ministrs Arvils Ašeradens ("Jaunā Vienotība").


Ašeradens norādīja, ka situācija ar PVN ieņēmumiem nav laba, tomēr darbaspēka nodokļi esot ar pozitīvu zīmi.

"Vismaz manā izpratnē pirmais ceturksnis ir labāks, nekā sākotnēji izskatījās," pauda Ašeradens, norādot, ka darbaspēka nodokļu ieņēmumi no plānotajiem atpaliek par 35,6 miljoniem eiro, kas ir nedaudz vairāk par 1%. "Mēs atpaliekam, bet situācija nav kritiska," vērtēja finanšu ministrs.

Ašeradens pastāstīja, ka Finanšu ministrija piektdien, 26. aprīlī, publiskos ziņojumu par nākamo četru gadu budžeta ienākumu prognozēm, savukārt 30. aprīlī valdībā skatīs ministrijas sagatavoto finanšu stabilitātes ziņojumu, ko iesniegt Eiropas Komisijai.

Uz jautājumu, vai paredzams, ka budžeta neizpilde gada laikā pieaugs vēl vairāk, Ašeradens atbildēja, ka ekonomiskā vide šobrīd ir ļoti mainīga, turklāt nav zināms, kā attīstīsies drošības situācija Ukrainā un Tuvajos Austrumos.

Ašeradens norādīja uz labajām ziņām no Eiropas Centrālās bankas, kas, iespējams, jūnijā sāks samazināt procentlikmes, bet vienlaikus neesot labu ziņu par citu valstu ekonomikām, tostarp būtiski savus izdevumus samazinot Igaunijas un Somijas valdības. Ašeradens sacīja, ka stingri iesaka valdībai neuzņemties jaunas izmaksas, jo ir svarīgi pabeigt šo gadu ar 2,9% deficītu.

"Ja mēs pārsniegsim 3% deficītu, tad visus nākamos četrus gadus nāksies samazināt valdības izmaksas," norādīja ministrs.

Resurss: lsm.lvatjaunots: 2024.g 24.aprīlī | Tukuma Balss (x110)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies