Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 24.jūnijs
Jānis
14.64'C
vējš: 1.38m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Valainis: Tiek strādāts pie darbaspēka nodokļu samazināšanas


Valainis: Tiek strādāts pie darbaspēka nodokļu samazināšanas
Foto: Wikipedia

Latvijas ekonomikai pietrūkst investīciju 2-3 miljardu eiro apmērā, piektdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS).

Viņš atzīmēja, ka šonedēļ prezentētajā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) jaunākajā ekonomikas pārskatā par Latviju paustais lielā mērā sakrīt ar to, kas jau šobrīd Latvijā tiek īstenots. "Rekomendācijas, kas nāk no OECD, ir arī mūsu dienaskārtības jautājumi," teica ministrs.

Valainis arī minēja, ka Latvijas ekonomikai pietrūkst investīciju 2-3 miljardu eiro apmērā, tādējādi primāri ir nepieciešams attīstīt kapitāla tirgu. "Investīciju apmērs, kas iztrūkst mūsu ekonomikai, nav pieci, desmit vai 100 miljoni eiro, tie ir 2-3 miljardi," viņš sacīja, piebilstot, ka šādu finanšu resursu ieplūdi ir iespējams panākt tikai nopietni pārskatot to, kā tiek finansēta Latvijas tautsaimniecība, un kapitāla tirgus attīstība ir viens no priekšnosacījumiem.
Tāpat ministrs atzīmēja OECD pārskatā pausto, ka mazāko algu saņēmējiem Latvijā nodokļu slogs ir pārāk liels, kā arī pauda, ka valdībai ir apņēmība atrast risinājumu, lai darbaspēka nodokļu slogs mazajām algām Latvijā samazinātos, proti, Latvijā šobrīd tiek strādāts pie darbaspēka nodokļu samazināšanas modeļiem.

"Cilvēki nespēj samaksāt šādu nodokļu slogu, līdz ar to veidojas ēnu ekonomika," teica Valainis, piebilstot, ka Latvija darbaspēka nodokļu jomā nav konkurētspējīga Baltijas līmenī, tostarp īpaši algu grupā līdz 2000 eiro.

Jau vēstīts, ka OECD jaunākajā ziņojumā tostarp tika uzsvērta nepieciešamība reformēt nodokļu sistēmu. Savukārt, kā galvenā problēma izcelta, ka augstas sociālās iemaksas cilvēkiem ar zemiem un vidējiem ienākumiem mazina vēlmi oficiāli noformēt darba attiecības. Neoficiālas darba attiecības ir bieži izplatītas, un iedzīvotāju ienākuma nodokļa progresivitāte joprojām ir zema. Lai risinātu šīs problēmas, OECD rekomendē samazināt darbaspēka nodokļu slogu maznodrošinātajiem, piemēram, ar samazinātām sociālās apdrošināšanas iemaksām pie zemākiem ienākumiem vai paaugstinot iedzīvotāju ienākuma nodokļu progresivitāti.

Resurss: nra.lvatjaunots: 2024.g 26.aprīlī | Tukuma Balss (x134)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies