Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 18.maijs
Ēriks, Inese, Inesis
20.64'C
vējš: 1.24m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Aizvadīts Tukuma novada skolu jauniešu forums “Zaļi domā! Zaļi dari!”


Aizvadīts Tukuma novada skolu jauniešu forums “Zaļi domā! Zaļi dari!”
Foto: Zemgales vidusskola

8. maijā Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā tika aizvadīts Tukuma novada skolu jauniešu forums par zaļu politiku novadā “Zaļi domā! Zaļi dari!”. Forums ir daļa no Erasmus+ Jaunatnes līdzdalības projekta par klimata pārmaiņām.

Projekta mērķis ir aktualizēt klimata pārmaiņu problēmas 13 līdz 19 gadus vecu jauniešu vidū un ne tikai panākt, ka jaunieši zina, kas ir ilgtspēja un ekoloģiskā pēda, bet arī mudināt viņus mainīt savus ikdienas paradumus, lai saglabātu ilgtspējīgu zaļo Eiropu.

Forumā piedalījās jaunieši no Engures vidusskolas, Lapmežciema pamatskolas, Pūres pamatskolas, Tukuma 2. vidusskolas, Tukuma 3. pamatskolas, Tukuma E. Birznieka-Upīša pamatskolas, Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas, Tumes pamatskolas, Zantes pamatskolas, Zemgales vidusskolas, kā arī jaunieši no Tukuma novada sadraudzības skolām – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas un Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas. Visus jauniešus vieno rūpes par vides ilgtspēju un apņemšanās sākt rīkoties jau tagad.

Dienas pirmajā pusē "Zero Waste Latvija" valdes locekle Laura Dzelzkalēja izglītoja dalībniekus par klimata pārmaiņām un paradumu maiņu, stāstot par ilgtspējīgu attīstību, klimata mainību, siltumnīcefektu, slimību izplatības pieaugumu, dažādu dzīvnieku sugu apdraudēšanu utt. Eksperte aicina ikvienu šķirot atkritumus, lai tos varētu izmantot pārstrādei, iegādāties nevis preces ar dabai draudzīgu iepakojumu, bet preces, kurām ir mazāk iepakojuma, nevis izmest lietas, bet labot, īrēt un izmantot tās atkārtoti, veicinot pāriešanu no lineārās ekonomikas uz aprites ekonomiku.

Tuvojoties foruma pirmās daļas noslēgumam, Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas skolnieces ar lepnumu prezentēja projekta “Zaļi domā! Zaļi dari!” rezultātus, stāstot par to, ko viņu komanda jau paveikusi, ko dara tagad, un kādi ir nākotnes plāni.

“Zaļā” jauniešu komanda:

 

* pagājušā gada septembrī un oktobrī devās darba vizītēs Tukuma novada pašvaldībā, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā, Klimata un enerģētikas ministrijā, Eiropas Parlamentā;
* novembrī aicināja dažādus ekspertus uz savu skolu, lai arī citi skolēni uzzinātu par klimata pārmaiņām, ātro modi un atjaunojamajiem resursiem;
* šī gada februārī organizēja vides spēļu veidošanu pa klasēm;
* martā tās prezentēja, kā arī publicēja raidierakstu par “zaļo domāšanu”;
* aprīlī izveidoja izlaušanās spēles trasi mežā;
* maijā līdz forumam jaunieši paspēja arī doties dižgājienā un sastādīt dižskabāržus Durbes muižas parkā;
* savukārt jūnijā komanda dosies vēl vienā darba vizītē – šoreiz Latvijas ģeoloģijas un metereoloģijas centrā, projektu noslēdzot ar divu dienu pasākumu.


Pasākuma informatīvās daļas noslēgumā bija tikšanās ar Tukuma novada pašvaldības Kultūras, sporta un komunikācijas nodaļas vadītāju Lauru Stūrīti un SIA Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrības “Piejūra” pārstāvi Modru Liepiņu. Laura aicināja klātesošos aizdomāties par to, cik Tukumam kā “15 minūšu pilsētai” patiesībā ir ārkārtīgi liels potenciāls būt “super-zaļai” – 15 minūtēs ar kājām vai velosipēdu var nokļūt līdz skolai vai interešu izglītības pulciņam, var nepirkt ūdeni plastmasas pudelēs, jo pilsētā ir pieejami vairāki dzeramā ūdens brīvkrāni. Izmantojot iespējas, ko sniedz maza pilsēta, var zaļo domāšanu pārvērst zaļos ikdienas ieradumos.

Otrā dienas puse sākās ar radošajām darbnīcām “Otrā dzīvība”, kur jauniešiem bija iespēja radīt unikālus mākslas darbus no polietilēna maisiņiem un kompaktdiskiem, izgatavot rotaslietas no plastmasas pudelēm, interjera dekorus no novalkātiem T-krekliem un vannas bumbas bez lieka iepakojuma, un beidzās ar diskusiju cafe “Es varu! Tu vari! Mēs varam!”.

Resurss: tukums.lvatjaunots: 2024.g 09.maijā | Tukuma Balss (x197)
Novados, Tukums

Durbes estrādē notika skolēnu mācību uzņēmumu pasākums „Daru radot un Radu darot”
Durbes estrādē notika skolēnu mācību uzņēmumu pasākums „Daru radot un Radu darot”
vakar | Tukuma Balss (x102)
Celtnieku ielas 4 pagalmā izbūvēta jauna lapene, veļas žāvētava
Celtnieku ielas 4 pagalmā izbūvēta jauna lapene, veļas žāvētava
2024.g 15.maijā | Tukuma Balss (x35)
Notika Tukuma novada pašvaldības vadības un pagastu pārvalžu tikšanās
Notika Tukuma novada pašvaldības vadības un pagastu pārvalžu tikšanās
aizvakar | Tukuma Balss (x22)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies