Dita, Marta
17.64'C
vējš: 2.08m/s

Kokins Latvijas čempionāta 2. posmā paliek otrais

Svētdien, 12. maijā Apē, Arvīda Levana vārdā nosauktajā mototrasē aizvadīts “Magmum” Latvijas čempionāta otrais posms motokrosā un vienas no vecākajām un tradīcijām bagātākajām sacensībām Eiropā – 51. “Vaidavas” kauss motokrosā. Prestižajā MX2 klasē godpilno 2.vietu izcīnīja tukumnieks Markuss Kokins.

Kopā startēja 122 motokrosa braucēji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Somijas. Sacīkstes notika arī tradicionālā Vaidavas kausa Zelta mopēda klasēs, kurās kopā piedalījās 48 dalībnieki.

Kokins kvalifikācijā uzrādīja otru ātrāko apļa laiku, nopelnot vietu pie starta barjeras kā otrajam.

Arī pirmajā braucienā tukumnieks finišu sasniedza kā otrais, piekāpjoties vien 2022. gada Eiropas vicečempionam un Latvijas izlases dalībniekam Kārlim Albertam Reišulim.

Līdzīgs scenārijs notika otrajā braucienā. Uzvarēja Reišulis, bet Kokins finiša līniju šķērsoja kā otrais.

Līdz ar to par Latvijas čempionāta otrā posma uzvarētāju divu braucienu summā MX2 klasē kļuva Kārlis Alberts Reišulis, Markusam Kokinam sudrabs, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa igaunis Sebastians Leoks. Ārpus trijnieka palika tādi TOP braucēji kā bijušais Latvijas izlases braucējs Mairis Pumpurs, regulāri starptautisko maču dalībnieki Rauls Blumfelds un Roberts Lūsis.

125cc klasē dienu 15. vietā noslēdza "ML Moto" kluba pārstāvis Rainers Skovronskis, Q Open klasē 10. vietu divdesmit divu braucēju konkurencē izcīnīja Tukuma motokluba "CrossMoto Racing Team" pārstāvis Kārlis Straubergs.

atjaunots: 2024.g 13.maijā | Tukuma Balss (x209)