Dita, Marta
23.64'C
vējš: 3.8m/s

"Tukums 2000/Telms" piekāpjas "Grobiņai"

Latvijas futbola Virslīgā mājas spēli aizvadīja futbola klubs "Tukums 2000"/"Telms", kas ar rezultātu 1:2 atzina līgas debitantes "Grobiņas" pārākumu.

Tukumnieku rindās šoreiz nebija saslimušo Kaspara Anmaņa un Valerija Lizunova, līdz ar to pamatsastāvā atgriezās Bogdans Samoilovs (pirmoreiz piecu nedēļu laikā) un ukrainis Maksims Parhomenko (tikai trešoreiz sezonā).

No abiem puslaikiem notikumiem bagātākais izvērtās otrais. Pirmajā cēlienā komandas izveidoja tikai pa dažiem bīstamiem uzbrukumiem. Puslaika vidū mājinieks Maksims Sidorovs kreisajā flangā apspēlēja aizsargus un bumbu iespēlēja vārtu priekšā, kur no metra attāluma vārtsargu Artemu Mališu nepārspēja Žeudi Stīvensons. Grobiņnieki atbildēja ar dažām bīstamām standartsituācijām.

Neilgi pēc pārtraukuma viens no Tukuma komandas rezultatīvākajiem spēlētājiem Deņiss Rogovs soda laukumā notrieca Papu Dudū, kurzemniekiem nopelnot 11 metru soda sitienu. Tajā bumbu pa stabu sita Devids Dobrecovs, tomēr pirmais pie atlēkušās bumbas tika Rozgoņuks, ieraidot to vārtos.

Nākamajās 15 minūtēs tukumnieki krietni aktivizēja centienus uzbrukumā. Pēc dažām neizmantotām iespējām mājinieki sev vēlamo iznākumu panāca 64. minūtē, kad pēc Kristapa Kārļa Krieviņa īsa centrējuma sitienā ar galvu vārtsargu pārspēja Stīvensons. Mališs gan bumbu aizskāra, taču nespēja to atvairīt laukumā – 1:1.

Tukumnieki turpināja uzbrūkošu futbolu arī pēc Rogova 72. minūtē nopelnītās otrās dzeltenās kartītes, mājiniekiem tobrīd paliekot mazākumā. Mājinieku uzdrīkstēšanās šoreiz neatmaksājās – pretuzbrukumā vienatnē pret Sergeju Vilkovu izrāvās Makuss Kruglaužs, bumbu raidot starp vārtsarga kājām (2:1).

Grobiņnieki kopumā nekautrējās no agresīvas un pat dažkārt asas cīņas divkaujās, tiesnesim Vasilijam Mordatenko reizēm pažēlojot viesus. Viens no tādiem futbolistiem bija Kārlis Mikuļskis, kurš dzelteno plāksteri izpelnījās 75. minūtē, kaut uz pārkāpumu robežas nospēlēja vairākkārt pirms tam.

Resurss: sportacentrs.com

atjaunots: 2024.g 16.maijā | Tukuma Balss (x87)