2024.gada 27.jūlijs
Dita, Marta
16.64'C
vējš: 2.08m/s

Markuss Kokins nedēļas nogalē izcīnīja medaļas gan Igaunijas, gan Lietuvas čempionātu posmos

Andris Bārbalis (no kreisās), Markuss Kokins, Liene Kokina. Foto: Tukuma Brāļi

Tukuma novada vadošais motokrosa pilots Markuss Kokins nedēļas nogalē bija gana aktīvs, startējot gan Igaunijas, gan Lietuvas čempionāta posmos motokrosā. Igaunijā tukumniekam 3. vieta, bet Lietuvā divu braucienu summā viņš palika otrais. Igaunijā medaļu izcīnīja arī kvadru braucējs Roberts Valdmanis.

Ar Tallinā notiekošajām sacensībām tika atklāts Igaunijas čempionāts motokrosā, kurā startēja braucēji no Igaunijas, Lietuvas, Latvijas un Somijas. MX2 klasē 3. vietu divu braucienu summā izcīnīja tukumnieks Markuss Kokins.

Kokins šīs sacensības uzsāka ar uzvaru kvalifikācijā, taču pamatbraucienos neveicās tik labi. Pirmo braucienu tukumnieks noslēdza otrajā pozīcijā, no uzvarētāja Martina Mičelisa atpaliekot tikai pus sekundi. Arī otrajā braucienā Markuss bija otrais līdz saskrējās ar vienu no lēnajiem braucējiem, kas tika apdzīts un finišā tikai 4. vieta.

Igaunijas čempionātā piedalījās arī Tukuma motokluba “CrossMoto Racing Team” pārstāvji Roberts Valdmanis, kurš Q100 klasē izcīnīja uzvaru, bet šajā pašā klasē 6. vietā ierindojās Markuss Ignatjevs. Q Open klases sportists Kārlis Straubergs pirmajā braucienā piedzīvoja tehniskas ķibeles un bija jāizstājas, bet otrajā braucienā izcīnīta 4.vieta, summā dienu noslēdzot 6. pozīcijā.

Lietuvas čempionāta 1. posmā no tukumniekiem startēja tikai Markuss Kokins, kurš divu braucienu summā ieguva sudraba medaļu. Jāpiemin, ka Kokinam bija vienāds punktu skaits kā uzvarētājam, Latvijas motokrosa izlases dalībniekam Mairim Pumpuram, kurš otrajā braucienā bija veiksmīgāks par tukumnieku, līdz ar to varēja ar vienādu punktu skaitu varēja ieņemt augstāko goda pjedestāla pakāpienu.

Ar Tallinā  notiekošajām sacensībām tika atklāts Igaunijas čempionāts motokrosā, kurā startēja braucēji no Igaunijas, Lietuvas, Latvijas un Somijas. MX2 klasē 3. vietu divu braucienu summā izcīnīja tukumnieks Markuss Kokins.

atjaunots: 2024.g 20.maijā | Tukuma Balss (x832)