Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 16.jūnijs
Justīne, Juta
22.64'C
vējš: 1.58m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Neoficiālie dati: Eiroparlamenta vēlēšanās līderos "Jaunā Vienotība" un "Nacionālā apvienība"


Neoficiālie dati: Eiroparlamenta vēlēšanās līderos "Jaunā Vienotība" un "Nacionālā apvienība"
Foto: lsm.lv

Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Latvijā lielāko balsu skaitu varētu būt ieguvušas "Jaunā Vienotība" (JV) un Nacionālā apvienība (NA), liecina Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošie neoficiālie dati par rezultātu tendencēm. Oficiāli provizoriskos rezultātus Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) publiskos līdz ar pārējām Eiropas Savienības valstīm svētdienas, 9. jūnija, noslēgumā (pusnaktī).

 
No vēlēšanu iecirkņiem apkopotā neoficiālā informācija liecina, ka no 16 partijām, kas startēja vēlēšanās, Eiropas Parlamentā iekļūs septiņi saraksti:

"Jaunā Vienotība" ar 2 mandātiem,
Nacionālā apvienība ar 2 mandātiem,
"Apvienotais saraksts" ar 1 mandātu,
"Latvija pirmajā vietā" ar 1 mandātu,
"Latvijas attīstībai" ar 1 mandātu,
"Progresīvie" ar 1 mandātu,
"Saskaņa" ar 1 mandātu.


Neoficiāla informācija liecina, ka pretēji partiju reitingiem priekšvēlēšanu laikā vēlēšanu rezultātos "Jaunā Vienotība" esot apsteigusi Nacionālo apvienību.

Šie neoficiālie dati arī rāda, ka "Stabilitātei!" un Zaļo un Zemnieku savienība, kuras arī pēc reitingiem ir palikušas aiz svītras, nebūs pārstāvētas EP.

Aizvien tiek skaitīti plusi un svītrojumi kandidātu sarakstos, lai saprastu, tieši kuri kandidāti tiks pie mandātiem. Spriežot pēc neoficiālas informācijas, dažiem kandidātiem ir lielākas cerības būt ievēlētiem.

Tie ir jau esošie ilggadējie Latvijas pārstāvji Eiropā: Valdis Dombrovskis no "Jaunās Vienotības", Roberts Zīle no Nacionālās apvienības un Nils Ušakovs no "Saskaņas". Viņiem varētu pievienoties arī Vilis Krištopans no partijas "Latvija pirmajā vietā".

Neoficiālie dati liecina, ka EP varētu būt iekļuvis Ivars Ijabs no "Latvijas attīstībai", kurš jau darbojās arī līdzšinējā EP sastāvā, Reinis Pozņaks no "Apvienotā saraksta" un tukumnieks Mārtiņš Staķis no "Progresīvajiem", kuri EP būs pirmoreiz.

Politikas kuluāros plaši izplatīts ir viedoklis, ka JV sarakstā labāko rezultātu varētu būt sasniedzis eirokomisārs Dombrovskis, kurš attiecīgi trešo reizi pēc kārtas tikšot nominēts šim amatam, atbrīvojot vietu EP kādam citam JV politiķim.

 

Resurss: lsm.lvatjaunots: 2024.g 09.jūnijā | Tukuma Balss (x26)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies