Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 21.jūlijs
Meldra, Meldris, Melisa
18.64'C
vējš: 1.54m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Dabas aizsardzības pārvalde turpina invazīvo augu izskaušanu Kandavā


Dabas aizsardzības pārvalde turpina invazīvo augu izskaušanu Kandavā
Foto: kandava.lv

2024. gada vasarā turpinās pērn uzsāktie invazīvo augu izskaušanas darbi Kandavā, ko veic Dabas aizsardzības pārvaldes projekts LatViaNature sadarbībā ar Kandavas un pagastu apvienību. Pielietojot Latvijā jaunas, dabai draudzīgas, ekspertu izsvērtas metodes, ierobežos invazīvās augu sugas – Kanādas zeltgalvītes – izplatību 6,3 ha platībā Kūrorta ielā 12, Kūrorta ielā 2 un Kalna ielā 2 (Skolas kalnā starp Kūrorta un Zīļu ielām). Darbi ļaus sakārtot pilsētvidi un novērst apdraudējumu dabas daudzveidībai.


Dabas aizsardzības pārvaldes invazīvo sugu ekspertu vadībā šajā pilsētas daļā turpinās invazīvo zeltslotiņu izskaušana, tās regulāri pļaujot. Pērn teritorijās veikta ainaviski nevērtīgo nelielo koku un krūmu izzāģēšana. Darbi plānoti līdz 2026. gadam, un tie ir saskaņoti ar Tukuma novada atbildīgajām institūcijām.


Teritorijā tiks izskausta Kanādas zeltgalvīte, sakopts un pļaujot uzturēts bioloģiski vērtīgais zālājs, kā arī uzlabota ainava, padarot to pievilcīgāku pilsētas iedzīvotājiem un tūristiem.


Vienlaikus tiek veikts monitorings un invazīvās sugas izskaušanas metožu efektivitātes izvērtējums, lai dabas eksperti gūtu zinātniskus secinājumus. Tas ļaus sagatavot vadlīnijas invazīvo sugu izskaušanai Latvijas mērogā. Šī un citas projektā apsaimniekotās teritorijas kalpos kā demonstrācijas vietas nozares profesionāļiem un citiem interesentiem.


Tāpat kā visā Latvijā, invazīvo sugu izplatīšanās ir nozīmīga problēma arī Kandavā un Abavas senlejā. Invazīvās svešzemju sugas ir Latvijas dabai neraksturīgas augu un dzīvnieku sugas, kas strauji vairojas un agresīvi izplatās, izkonkurē vietējās sugas un apdraud dabas daudzveidību, izmaina ekosistēmas, rada ekonomiskus zaudējumus, atsevišķas sugas – arī kaitējumu cilvēka veselībai. Kanādas zeltgalvīte ir viena no izplatītākajām invazīvajām sugām Latvijā ar zinātniski pierādītu negatīvu ietekmi. Tā izplatās galvenokārt no mazdārziņiem un neapsaimniekotām lauksaimniecības zemēm. Dabas aizsardzības pārvalde aicina būt atbildīgiem un ierobežot šo sugu savos īpašumos. Kanādas zeltgalvīte izplatās ar sēklām, tāpēc invāzijas novēršanai ieteicama nopļaušana – vēlams divreiz gadā, nepieļaujot sēklu nogatavošanos. Vairāk par invazīvajām sugām un to ierobežošanu iespējams uzzināt Dabas aizsardzības pārvaldes vietnē www.invazivs.lv.


Invazīvo sugu izskaušanas darbi Kandavas pilsētā tiek veikti Dabas aizsardzības pārvaldes īstenotā ES līdzfinansētā projekta LIFE-IP LatViaNature ietvaros. Tā viens no mērķiem ir izstrādāt efektīvu, daudzfunkcionālu invazīvo sugu pārvaldības sistēmu. Kandavas pilsētas teritorijas ir daļa no Latvijā līdz šim plašākās invazīvo sugu ierobežošanas metožu testēšanas programmas, kurā ietvertas 13 pilotteritorijas visā Latvijā vairāk nekā 100 ha platībā.


Projekts LIFE-IP LatViaNature – “Natura 2000 aizsargājamo teritoriju pārvaldības un apsaimniekošanas optimizācija” (LIFE19IPE/LV/000010) tiek īstenots ar Eiropas Savienības LIFE programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu.

Resurss: kandava.lvatjaunots: 2024.g 19.jūnijā | Tukuma Balss (x106)
Novados, Kandava

Uz Parīzes olimpiskajām spēlēm devies Lauris Strautmanis ar treneri Zigfrīdu Markaini
Uz Parīzes olimpiskajām spēlēm devies Lauris Strautmanis ar treneri Zigfrīdu Markaini
aizvakar | Tukuma Balss (x160)
Štromanis, Borherts, Mazbergs un Akmens piedalījušies Baltijas kausa sacensībās kalna velosipēdu nobraucienā
Štromanis, Borherts, Mazbergs un Akmens piedalījušies Baltijas kausa sacensībās kalna velosipēdu nobraucienā
2024.g 17.jūlijā | Tukuma Balss (x263)
Šodien Tukumā atklās spoguļu vides objektu – instalāciju "Kungs Tukums"
Šodien Tukumā atklās spoguļu vides objektu – instalāciju "Kungs Tukums"
aizvakar | Tukuma Balss (x404)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies