4.64'C
vējš: 2.6m/s

Latvija zaudē Filipīnām, taču iekļūst kvalifikācijas turnīra pusfinālā

Kristers Zoriks. Foto: FIBA

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība trešdien, 3. jūlijā, zaudēja Filipīnām ar rezultātu 80:89, taču kvalificējās Parīzes atlases turnīra pusfinālam. Tukuma novada basketbolists Kristers Zoriks šajā mačā guva 10 punktus.

Viesu treneris Tims Kone izvēlējās sākt ar trīs garajiem spēlētājiem – Braunlī, Fahardo un Soto. Tāda izvēle attaisnojās. Filipīnas sekmīgi radīja spiedienu Latvijas soda laukumā – guva punktus un nepilnās sešās minūtēs piespieda mājiniekiem sasniegt komandas piezīmju normu. Salinieki izrāvās vadībā ar 0:8, pēc tam bija arī mīnus desmit – 9:19. Luka Banki reaģēja, aizsargu pozīcijās laukumā sūtot Jāni Strēlnieku un Rihardu Lomažu. Saspēles vadītājs īsā laikā guva piecus punktus, dzēšot pusi starpības – 16:21. Sekoja... 0:11 izrāviens pretinieku izpildījumā, kuru noslēdza Sīdzēja Peresa trīspunktu metiens ceturtdaļas pēdējā sekundē – 16:32. Filipīnieši pirmajā ceturtdaļā meta ar 71% precizitāti (12/17), kamēr latviešiem šis rādītājs bija 29% (5/17, trīspunktu metienos 2/12).

Lūzums nesekoja arī otrās desmitminūtes sākumā. Hirošimas “pūķamuša” Kajs Soto turpināja gūt punktus zem groza, panākot 18 punktu pārsvaru – 18:36 un 21:39. Mājiniekus pamodināja Artūra Strautiņa tālmetiens 15. minūtē – 26:39. Aizsardzība kļuva agresīvāka. Daļēji uz pārkāpumu rēķina – Mareks Mejeris 16. minūtē saņēma trešo piezīmi. Divi Daira Bertāna tāli metieni un Klāva Čavara reids soda laukumā samazināja starpību līdz viencipara skaitlim (36:45), taču puslaika beigas piederēja viesiem. Dairim Bertānam 20. minūtē nesportiskā piezīme, Rodionam Kurucam tehniskā un filipīnieši atjaunoja lielāko pārsvaru – 36:54. Lomažs divus punktus atspēlēja – 38:54.

Puslaika nepatīkamā statistika – zaudētā cīņa soda laukumā (14-28). Kajs Soto turpināja sagādāt nepatikšanas, ar pieciem gūtiem punktiem palielinot mīnusus līdz 20 punktu atzīmei – 43:63. Latvieši “pūķamušai” atbildēja ar Rolanda Šmita un Dāvja Bertāna tālmetieniem – 46:63. Tas kļuva par īslaicīgu uzplaiksnījumu. Lauzt spēli groza tuvumā neizdevās, bet brīvie metieni no distances vairāk nekrita. Filipīnieši meta ar augstu precizitāti, pēc Ramosa trīspunktnieka panākot 26 punktu pārsvaru – 48:74. Jānis Strēlnieks, Artūrs Strautiņš un Dāvis Bertāns astoņus punktus atspēlēja, taču pēdējos trīs punktus ceturtdaļā atkal guva Sīdžejs Peress – 56:77.

Luka Banki izšķirošās desmitminūtes sākumā uzticējās Jānim Strēlniekam, Kristeram Zorikam, Jānim Timmam, Rodionam Kurucam un Rolandam Šmitam. Neraugoties uz faktu, ka Rodions drīz saņēma ceturto piezīmi, laukumā panāktais spēles paātrinājums sekmēja pakaļdzīšanos. Trīsdesmit ceturtās minūtes sākumā starpība saruka līdz 12 punktiem – 67:79. Sekoja sparīga groza aizstāvība un Jāņa Strēlnieka pustālais metiens 36. minūtes ievadā – 69:79! Nākamajās 180 sekundēs tuvāk tikt neizdevās. Arī 39. minūtes sākumā komandas šķīra 10 punkti – 75:85. Riharda Lomaža metiens ļāva tikt līdz mīnus astoņi. Spēlē izglābties neizdevās, taču A grupā nodrošināta vismaz otrā vieta.

Resurss: sportacentrs.com

atjaunots: 2024.g 03.jūlijā | Tukuma Balss (x89)