Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 21.jūlijs
Meldra, Meldris, Melisa
17.64'C
vējš: 1.54m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Jaunais novada teritorijas plānojums paredz krietni paplašināt Tukuma pilsētu


Jaunais novada teritorijas plānojums paredz krietni paplašināt Tukuma pilsētu
Ekrānšāviņš

2021. gada administratīvi teritoriālā novadu reforma paredz, ka visām pašvaldībām līdz nākamā gada beigām jāapstiprina vienots teritorijas plānojums. Tukuma novada pašvaldība ir viena no pirmajām, kas saistošos noteikumus par teritorijas plānojumu ir jau nodevusi publiskajai apspriešanai gan pievienotajos novados, gan pilsētā. Jaunais plāns paredz pat par 50% paplašināt Tukuma pilsētas teritoriju. Vairums iedzīvotāju to atbalsta, bet izskan arī kritika un daudzi priekšlikumi.

Diemžēl vakar Tukumā teritorijas plānojuma sabiedriskā apspriešanā piedalījās ļoti maz iedzīvotāju, tā publiskajā telpā norādīja aktīvā tukumniece Rudīte Martišauska: "Par nožēlu jāsaka, ka iedzīvotāju pārstāvniecība bija maz vai teju nemaz. Teritorijas plānojuma izmaiņas skars ikvienu no mums. Līdz 15.07.2024. vēl var iesniegt priekšlikumus, ja ir vēlme kaut ko mainīt. Sapulci varēja vērot Facebook attālināti, tā tika ļoti korekti un profesionāli vadīta no Ingas Tramdahas puses un ļoti augsprātīgi no projekta izstrādātājas Laines Šilderes puses, kura atļāvās vaikstīties pat tad, kad par projektu izteicās augstas klases profesionāļi (Dēliņi). Var uzskatīt, ka nav bijusi tāda īsta sabiedrības iesaiste Teritorijas plānojuma izstrādē, vismaz Tukumā noteikti ne."

Teritorijas plānojums ir pašvaldības ilgtermiņa teritorijas attīstības dokuments, kas regulē to, kā atļauts izmantot novada teritoriju, nosaka, kādi nosacījumi jāievēro, lai varētu veikt apbūvi, teritorijas labiekārtojumu vai zemes izmantošanu. Tukuma novada pašvaldība ir viena no pirmajām, kas teritorijas jauno plānojumu nodevusi publiskai apspriešanai.

"Šajā kartē mēs varam redzēt, kā mainās Tukuma pilsētas teritorija. Te ir tie 50%, kas nāks klāt pilsētas teritorijai. Un vēl viena būtiska lieta ir lielā rekreācijas zona, kur mums jau šobrīd ir populāra peldvieta un atpūtas vieta Melnezers un arī ļoti plašs pastaigu laukums," Zemgales reģionālai televīzijai teica Tukuma novada domes izpilddirektors Ivars Liepiņš.

Tukuma novads pēc teritorijas ir trešais lielākais Latvijā. Novadā dzīvo 45 000 iedzīvotāju. Jaunais teritoriālais plānojums paredz pilsētai pievienot gandrīz 733 hektārus. Pašvaldības ieceri atļaut blīvāku apbūvi jaunajās teritorijās neatbalsta daļa tukumnieku.

Tukuma iedzīvotāja Rudīte Martišauska: "Tur ir vēsturiskā zona, tur ir Pilskalns, tur ir Kalna kapi, tur ir Pavārkalns. Nu galu galā, mīlulīši, ir taču mums Latvijai arī vēsture. Ne tikai, ka kāds nāk un grib kaut ko ieķēzīt."

Arhitekte, Tukuma iedzīvotāja Dace Dēliņa: "Man tomēr gribētos to Tukumu redzēt, lai ir izteiktāks centrs ar blīvāku apbūvi un uz nomalēm, kā līdz šim vismaz ir bijis. Šobrīd viss notiek uz to, lai maksimāli visās vietās, tā teikt, sablīvētu apbūvi."

Publiskā apspriešana Tukuma novada jaunajam teritoriālajam plānojumam sarīkota vairākos pagastu centros. Kopumā iedzīvotāji iesnieguši gandrīz 200 priekšlikumu, ko pašvaldība sola arī izskatīt.

Vissarežģītākā situācija esot Engurē, norādīja Tukuma novada domes Attīstības nodaļas teritorijas plānotāja Inga Tramdaha: "Ļoti būtiska lieta ir šī Baltijas jūras, Rīgas jūras līča krasta kāpas aizsargjosla. Ja iepriekšējā Engures novada plānojumā viņa bija noteikta no ūdens līnijas, ja tā var teikt, tad šobrīd metodika paredz, ka viņa jānosaka no sauszemes veģetācijas līnijas, tas ir apmēram 20, 30, 40 metrus dziļāk sauszemē."

Tāpat iedzīvotajiem bažas esot par mainīto teritoriju nodokļu pieaugumu. Tomēr Liepiņš skaidroja, ka lauksaimniecības zemēm, ja tās tiks iekļautas pilsētas teritorijā, maksājumi nemainīsies.

Jaunā Tukuma novada teritorijas plānojuma dokumentācijas izstrāde izmaksājusi nedaudz virs 100 000 eiro. Šobrīd norit pirmā publiskās apspriešanas kārta, kuru plānots pabeigt mēneša laikā.

 

Resurss: lsm.lv

 
atjaunots: 2024.g 05.jūlijā | Tukuma Balss (x178)
Novados, Tukums

Uz Parīzes olimpiskajām spēlēm devies Lauris Strautmanis ar treneri Zigfrīdu Markaini
Uz Parīzes olimpiskajām spēlēm devies Lauris Strautmanis ar treneri Zigfrīdu Markaini
aizvakar | Tukuma Balss (x155)
Štromanis, Borherts, Mazbergs un Akmens piedalījušies Baltijas kausa sacensībās kalna velosipēdu nobraucienā
Štromanis, Borherts, Mazbergs un Akmens piedalījušies Baltijas kausa sacensībās kalna velosipēdu nobraucienā
2024.g 17.jūlijā | Tukuma Balss (x260)
Šodien Tukumā atklās spoguļu vides objektu – instalāciju "Kungs Tukums"
Šodien Tukumā atklās spoguļu vides objektu – instalāciju "Kungs Tukums"
aizvakar | Tukuma Balss (x404)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies