Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 21.jūlijs
Meldra, Meldris, Melisa
17.64'C
vējš: 1.53m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Uzņēmēji var pieteikties atbalstam zaļākai saimniekošanai; pieejamais finansējums – 20 miljoni eiro


Uzņēmēji var pieteikties atbalstam zaļākai saimniekošanai; pieejamais finansējums – 20 miljoni eiro
Foto: Silvija Smagare / Latvijas Radio

Līdz otrdienas, 9. jūlija, pusdienlaikam uzņēmēji var pieteikties Eiropas Savienības (ES) Atveseļošanas fonda programmā energoefektivitātei, atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju ieviešanai un elektroauto iegādei. Iniciatīvu veic Attīstības finanšu institūcija "Altum", un pieejamais finansējums ir 20,8 miljoni eiro ar fiksētu procentu likmi 1,9% gadā. Realizētajiem projektiem ir iespēja arī saņemt dāvinājumu – kapitāla atlaidi līdz 30% apmērā no veikto investīciju apjoma bez PVN. Programma šogad paplašināta, nosakot, ka atbalstu var saņemt arī vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības komersanti, kā arī elektroauto var iegādāties visu programmai atbilstošo nozaru uzņēmumi.

Atbalstam pieteikties var gan mazie, gan vidējie, gan lielie komersanti. "Altum" nodrošina aizdevumu ar kapitāla atlaidi jeb dāvinājumu uzņēmējam, ja tas realizē energoefektivitātes projektus.

Tā varētu būt gan energoefektivitātes uzlabošana uzņēmumā – ēkas siltināšana, dažādu mezglu sakārtošana, lai iegūtu enerģijas ietaupījumu –, gan saules paneļu uzstādīšana, kā arī iekārtu modernizācija, kas iet kopsolī ar produktivitātes palielināšanu.

"Šajā programmā ir papildu iespēja iegādāties elektroautomašīnas saimnieciskās darbības veikšanai," skaidroja "Altum" pārstāvis Kristians Pudans.

Kopējais pieejamais finansējums visiem projektiem energoefektivitātei, atjaunojamo energoresursu tehnoloģijām un elektroauto iegādei ir 20,8 miljoni eiro.

"Vienam projektam šis atbalsts uzņēmumu grupām ir pieejams līdz pat 1,5 miljoniem eiro," norādīja Pudans.

Uz šo brīdi jau parakstīti vairāk kā 130 atbalsta līgumi par projektiem ar kopējām investīcijām 55 miljonu eiro apmērā. Vēl virkne projektu ir dažādās izvērtēšanas stadijās, informēja "Altum" pārstāvji.

Resurss: lsm.lvatjaunots: 2024.g 05.jūlijā | Tukuma Balss (x94)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies