Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 21.jūlijs
Meldra, Meldris, Melisa
16.64'C
vējš: 1.36m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Astoņas farmācijas nevalstiskās organizācijas aicina apturēt noteikumus par zāļu cenām


Astoņas farmācijas nevalstiskās organizācijas aicina apturēt noteikumus par zāļu cenām
Foto: REUTERS, Yves Herman

Astoņas farmācijas nozares sabiedriskās organizācijas pēc iepazīšanās ar iecerētajiem grozījumiem noteikumos par zāļu cenu veidošanas principiem vēstulē Ministru prezidentei Evikai Siliņai ("Jaunā Vienotība") lūdz apturēt to turpmāko virzību, kā arī iespējami drīz organizēt tikšanos ar premjerministri, lai izskaidrotu potenciālos ievērojamos riskus zāļu pieejamībai pacientiem, kas noteikumu projektā ietverti, teikts NVO paziņojumā medijiem.


Aicinājumu izteikušas Latvijas Farmaceitu biedrība, Aptieku biedrība, Latvijas Nacionālās zāļu apgādes asociācija, Latvijas Farmaceitiskās aprūpes asociācija, Latvijas Zāļu ražotāju asociācija, Latvijas Brīvo farmaceitu apvienība, Mazo aptieku asociācija, Latvijas Aptiekāru asociācija un tam pievienojušies arī klīniskie farmaceiti.

Kaut arī Ministru kabineta 2005. gada 25. oktobra noteikumu par zāļu cenu veidošanas principiem anotācijā minēts, ka tas ticis izdiskutēts ar nozari, sabiedriskās organizācijas uzsver, ka par konsultācijām tiek uzdotas formālas tikšanās, kurās ministrija deklarēja savu ieceri, taču vēlāk sekojušie sabiedrisko organizāciju iebildumi un priekšlikumi pēc būtības nav tikuši ņemti vērā.

Nevalstisko organizāciju sniegtie iebildumi nav formāli, bet norāda uz iespējamām sekām, kas var iestāties, ja tiks pieņemti Veselības ministrijas (VM) virzītie grozījumi.

Valdības tiesību aktu portālā publicēts apjomīgs iebildumu skaits no sabiedriskajām organizācijām, kas pārstāv pacientus, farmaceitiskās aprūpes uzņēmumus, farmaceitus un farmaceitu asistentus, zāļu apgādes uzņēmumus un zāļu ražotājus (vietējos un ārvalstu) u.c.

Vienlaikus NVO aicina turpmāk vienmēr un visur ievērot labas pārvaldības principu, kas noteikts memorandā starp nevalstiskajām organizācijām un Ministru kabinetu, un paredz sekmēt efektīvas un sabiedrības interesēm atbilstošas valsts pārvaldes darbību, nodrošinot pilsoniskās sabiedrības attīstību un iesaisti lēmumu pieņemšanas procesos visos līmeņos un posmos valsts pārvaldē, kas, strādājot pie šiem noteikumiem, nav noticis.

Resurss: lsm.lvatjaunots: 2024.g 08.jūlijā | Tukuma Balss (x95)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies