Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 21.jūlijs
Meldra, Meldris, Melisa
17.64'C
vējš: 1.53m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Zekundes "THORA" lielākajā Baltijas regatē "GoRR" izcīna 5. vietu


Zekundes "THORA" lielākajā Baltijas regatē "GoRR" izcīna 5. vietu
Foto: Jānis Spurdziņš, SONY

Piektdien, 5. jūlijā, Pērnavā noslēdzās viena no lielākajām regatēm Baltijā – "Gulf of Riga Regatta" (GoRR), kur notika arī Latvijas burāšanas čempionu titulu izcīņa. Prestižajā ORC1 grupā 5. vietu izcīnīja tukumnieka Arta Zekundes pārstāvētā komanda "THORA".

No 65 komandām, kas sadalītas sešās grupās, uz Igauniju aizceļoja 11 medaļas, piecas palika Latvijā un divas devās līdzi lietuviešiem. Tāpat noskaidroti simboliskā Livonijas kausa saņēmēji – šoreiz abas komandas no Igaunijas. Piecas sacensību dienas aizritēja ar ļoti mainīgiem laikapstākļiem – negaisu un bezvēja dienām. Dinamiski laikapstākļi arī noslēdzošajā Pērnavas posmā, kas bija pamatīgs pārbaudījums sportistu meistarībai un laivu tehniskajam aprīkojumam. Netrūka arī tehnisku ķibeļu.

Piecu dienu burāšanas sacensības, kas iesākās ar krāšņu buru jahtu parādi Rīgas centrā, noslēdzās piektdien Igaunijas krastos. Kā atzīst paši burātāji, regate laikapstākļu ziņā bija īstens hameleons. Rīgā sākās ar spēcīgiem negaisiem un stipru lietu, kas brīžiem pat ierobežoja redzamību uz ūdens. Pēc tam sekoja izteikta bezvēja diena posmā uz Salacgrīvu. Piekrastes braucienā trešdien labs vējš, un burātāji gandarīti par sportisko dienu līdz ar Salacgrīvas sarūpētajiem svētkiem krastā. Ceturtdienas pārgājiens uz Pērnavu notika pa vējam ar vieglajām burām. Kā smej burātāji – perfekts lidojamais laiks – visi ātri nonāca finišā.

Tikmēr noslēdzošā diena Pērnavas līcī izrādījās pati smagākā un lielākais pārbaudījums komandām un jahtām – stipras vēja brāzmas un kārtīgs vilnis. Īpaši ORC1 un ORC2 grupas pievēja-pavēja distance ļāva spēcīgākajām komandām apliecināt meistarību un izgaismoja visus trūkumus. Pēdējos braucienos visa flote tika sadalīta divās daļās. Četras grupas devās sacensību pārgājienā apmēram 20 jūras jūdžu garumā. Tikmēr ātrākās laivas ORC1 un ORC2 cīnījās, tā sauktajās, olimpiskajās pievēja-pavēja distancēs, un laikapstākļi ļāva iedot trīs startus, kas dažām komandām izmainīja secību kopvērtējuma tabulā.

Pērnavas noslēdzošā sacensību diena būtiski pamainīja Latvijas komandas THORA atrašanos kopvērtējuma tabulā. Ja vēl līdz Pērnavas braucienam meistarīgāko jahtu grupā komanda cīnījās par otro vietu, tad pēc pievēja-pavēja braucieniem kopvērtējuma rezultāts septiņu komandu konkurencē noslīdēja uz piekto vietu.

THORA jahtas īpašnieks Klāvs Vasks komentējot pēdējās dienas sportisko sniegumu norāda, ka daļa no komandas nevarēja piedalīties un burātāji bija jāaizstāj piektdienas braucienos. "Aizvietotāju meistarība pie tik stipriem apstākļiem neļāva komandai parādīt savu sniegumu, kas rezultējās liktenīgās kļūdās," tā Vasks skaidrojot, piemēram, vienu no kļūdām attiecībā uz pieredzējušo komandas locekļu un aizstājēju sadalījumu pa pozīcijām uz laivas. Ticamāk, tieši tas THORA maksāja pjedestālu. Latvijas komanda palaida pa priekšu ne tikai sportiski ambiciozos PROJEKTS A1 konkurentus no Latvijas ar kapteini Gati Graudumu, bet arī trešo vietu atdeva igauņu NOLA X kapteinim Eiro Pank.

Tikmēr otrā vieta ORC1 grupā Lietuvas ARABELA un kapteinim Raimondas Šiugždinis. Bet uzvaras laurus plūca un par Latvijas čempioniem kļuva Kalevi jahtkluba komanda SHADOW ar kapteini Harles Liiv, kuri GoRR piedalījās pirmo reizi. SHADOW komanda izcīnīja šogad arī Livonijas kausu. Komandas pārstāvis Jaan Akermann norādīja, ka kopumā regati ir apmierināts, un lai arī komanda piedalās daudzās starptautiskās sacensībās un pasaules čempionātos, tomēr atšķirīga pieeja sacensību norisei bija interesants izaicinājums arī viņiem. Kā iepriekš vēstīts šogad pirmo reizi komandu sniegumu vērtēja pēc detalizētākas sistēmas – PCS, kas ļauj precīzāk aprēķināt komandu sniegumu atkarībā no vēja virziena un tā izmaiņām, kas padara komandu rezultātus precīzākus.

ORC1 grupas rezultāti:

1.⁠ ⁠"Shadow" (EST 113) - kapteinis Harles Liiv (Igaunija, Kalevi jahtklubs)
2.⁠ ⁠"Arabela" (LTU 2399) - kapteinis Raimondas Šiugždinis (Lietuva, Nautikus)
3.⁠ ⁠"NOLA X" (EST 703) - kapteinis Eero Pank (Igaunija, Kalevi jahtklubs)

 

Resurss: manage2sail.comatjaunots: 2024.g 08.jūlijā | Tukuma Balss (x148)
Novados, Tukums, Sports

Uz Parīzes olimpiskajām spēlēm devies Lauris Strautmanis ar treneri Zigfrīdu Markaini
Uz Parīzes olimpiskajām spēlēm devies Lauris Strautmanis ar treneri Zigfrīdu Markaini
aizvakar | Tukuma Balss (x147)
Štromanis, Borherts, Mazbergs un Akmens piedalījušies Baltijas kausa sacensībās kalna velosipēdu nobraucienā
Štromanis, Borherts, Mazbergs un Akmens piedalījušies Baltijas kausa sacensībās kalna velosipēdu nobraucienā
2024.g 17.jūlijā | Tukuma Balss (x257)
Šodien Tukumā atklās spoguļu vides objektu – instalāciju "Kungs Tukums"
Šodien Tukumā atklās spoguļu vides objektu – instalāciju "Kungs Tukums"
aizvakar | Tukuma Balss (x401)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies