Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 21.jūlijs
Meldra, Meldris, Melisa
17.64'C
vējš: 1.53m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

tukumametals

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Iekšlietu ministrs: Valstī trūkst vairāk nekā 1000 policistu


Iekšlietu ministrs: Valstī trūkst vairāk nekā 1000 policistu
Foto: flickr

Valstī kopumā trūkst vairāk nekā 1000 policistu, un tieši Valsts policijā arvien saglabājas lielākais personāla trūkums iekšlietu dienestos. Darbinieku trūkuma jautājums joprojām aktuālākais ir Valsts policijā, tā Latvijas Radio raidījumā "Labrīt" sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

"Skatoties uz reālo situāciju tieši Valsts policijā, tā ir prioritāte – prasīt papildu finansējumu. Personāls ir prioritāte. Skaidrs, ka bez strādājošiem policistiem mēs nevarēsim iztikt," pauda Kozlovskis.

Ministrs norādīja, ka kopumā valstī trūkst vairāk nekā 1000 policistu, liels ir arī to cilvēkus skaits, kas aizplūst no dienesta Valsts policijā. Piemēram, pagājušajā gadā Valsts policiju pameta par 200 vairāk darbinieku, nekā tika uzņemti dienestā, savukārt Valsts robežsardzē šis skaitlis ir 34. Tikmēr Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, piemēram, pagājušais gads tika noslēgts ar pozitīvu bilanci – dienests gadu noslēdza ar 40 glābējiem vairāk.

Līdz ar to, veidojot nākamā gada valsts budžetu un nākamo vidējā termiņa budžetu, Kozlovskis ceru uz papildu finansējumu, lai celtu iekšlietu dienestu darbinieku atalgojumu, it īpaši Valsts policijā.

"Valdība kopumā ir noteikusi iekšējo drošību kā prioritāti, uz nākamo gadu un varbūt arī vidējo termiņu mēs ļoti ceram, ka būs iespēja palielināt atlīdzību un arī sociālās garantijas, kas tiešam dod papildu motivāciju uzsākt dienestu [Valsts policijā], un tas ir arī zināms vēstījums, lai nepamestu šo dienestu," sacīja Kozlovskis.

Ministrs uzsvēra, ka prioritāte ir apturēt straujo darbinieku aizplūšanu no dienesta Valsts policijā trīs gadu laikā. Tādēļ vajadzīgs arī atalgojuma pieaugums, tomēr tas neesot vienīgais instruments.

"Pirmais ir atlīdzība. Ja mēs runājam par atlīdzību, tad vidējais atalgojums policijas darbā nebūs tas, kas nodrošinās vēlmi strādāt. Tam jābūt tādai sastāvdaļai, lai policists varētu noīrēt dzīvokli, apmaksāt to un zināmā mērā uzturēt ģimeni. Es gribētu minēt sociālās garantijas policistiem – tā ir valsts apmaksāta veselības aprūpe, izdienas pensija," atzīmēja Kozlovskis.

Iekšlietu ministrija arī sagaida, ka šovasar būs vairāk studētgribētāju dažādās iekšējās drošības mācību iespējās, tajā skaitā Valsts policijas koledžas jaunajā studiju programmā, ar kuru plānots būtiski audzēt policijas izmeklētāju skaitu.

 

Resurss: lsm.lvatjaunots: 2024.g 09.jūlijā | Tukuma Balss (x107)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies