Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2024.gada 21.jūlijs
Meldra, Meldris, Melisa
17.64'C
vējš: 1.53m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Nedēļas otra puse būs tveicīga, ar negaisiem


Nedēļas otra puse būs tveicīga, ar negaisiem
Foto: Sanita Ābelīte

Lielākajā Latvijas daļā laiks līdz nedēļas beigām saglabāsies tveicīgs, brīžiem gaidāmi arī pērkona negaisi, liecina jaunākās sinoptiķu prognozes.


Maksimālā temperatūra būs pārsvarā 24...29 grādi, ceturtdien un sestdien daudzviet valsts centrālajā un austrumu daļā līdz 30...32 grādiem, savukārt vietām Kurzemē šajās dienās nebūs siltāks par 21...23 grādiem.

Ceturtdien lietus un negaiss gaidāms Kurzemē, vēlā pēcpusdienā un vakarā arī Zemgalē un Vidzemes rietumus, kur negaisi vietām būs stipri, atnesot ļoti intensīvu lietu, kas var izraisīt īslaicīgus plūdus. Arī nedēļas nogalē brīžiem uznāks negaisi, kas lokāli var nest gan stipru vēju, gan krusu.

Siltas būs arī nedēļas otrās puses naktis, minimālajai temperatūrai noslīdot līdz 14...20 grādiem.

Līdzīgi laikapstākļi, visticamāk, saglabāsies arī nākamās nedēļas pirmajā pusē.

Jau vēstīts, ka trešdien un ceturtdien Latvijā spēkā dzeltenais brīdinājums par lielu karstumu.

Šādos laikapstākļos jāatceras par drošību tveicē – ilgstoši neuzturēties tiešos saules staros, izvairīties no fiziskas pārpūles dienas karstākajā daļā, lietot pietiekami daudz ūdens, kā arī gādāt par mājdzīvniekiem, lai tiem pieejama ēna un ūdens. Jāpieskata bērni un vecāka gadagājuma cilvēki, kuri pilnībā par sevi nevar parūpēties. Ultravioletais starojums dienas vidū sasniedz piekto un pat sesto līmeni, kas ir vidēji augsts, tādēļ jāizvairās no sauļošanās vai atrašanās tiešā saulē bez aizsargkrēma; vēlams nēsāt plānas, bet visu ķermeni nosedzošas drēbes, ja plānots atrasties saulē ilgstoši.

Karstums rada papildu slodzi sirds un asinsvadu, kā arī elpošanas orgānu sistēmām. Vecāki cilvēki, zīdaiņi, kā arī citu vecuma grupu pārstāvji, kas sirgst ar hroniskām saslimšanām, tiek pakļauti veselības traucējumu riskam. Stipra karstuma laikā vairāk cilvēku, nekā ierasts, izvēlas atpūsties pie ūdens, kas paaugstina potenciālo nelaimes gadījumu risku. Pārkarsis cilvēks nedrīkst strauji iet aukstā ūdenī! Strauja temperatūras maiņa var izraisīt sirds ritma traucējumus un pēkšņu nāvi. Neesi pārgalvīgs un izvērtē savu peldētprasmi!

Resurss: lsm.lvatjaunots: 2024.g 10.jūlijā | Tukuma Balss (x106)


    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2024 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies