Mirta, Ziedīte
0.64'C
vējš: 1.79m/s

FK "Tukums 2000" triumfē 1. līgā un nodrošina nākamgad spēlēšanu Virslīgā

Piecas kārtas pirms sezonas beigām komanda.lv Latvijas 1. līgas čempiona titulu futbolā sev nodrošinājuši FK "Tukums 2000/TSS" futbolisti, kas izbraukumā līderu duelī ar 4:1 sakāva uz to brīdi tabulā otrajā vietā esošo "Smilteni" un kļuva neaizsniedzami tuvākajiem sāncenšiem.

Tukumniekus jau 15. minūtē vadībā izvirzīja komandas kapteinis Toms Aizgrāvis, bet 35. minūtē savus vienpadsmitos vārtus sezonā guva Einārs Blumers. Divas minūtes vēlāk jau 3:0 panāca bijušais Latvijas izlases spēlētājs Pāvels Mihadjuks.

Otrā puslaika sākumā FK “Tukums 2000” labā vārtus guva uz maiņu iznākušais francūzis Terenss Muimbā, kuram tie bija septiņpadsmitie vārti šosezon. 59. minūtē goda vārtus Smiltenes labā iesita līgas pagaidām labākais snaiperis Ralfs Apsītis. Spēle noslēdzās ar rezultātu 4:1 tukumnieku labā.

Simboliski, ka 1. līgas čempiona titulu Tukuma komanda ieguva sava galvenā trenera Jurģa Kalna trīsdesmit septītajā dzimšanas dienā.

"Visu paši redzējāt, emocijas neaprakstāmas! Paldies komandai un komandas vadībai, paldies, protams, mūsu uzticamajiem faniem. Lieliskākā dāvana dzimšanas dienā," pēc uzvaras prieku neslēpa komandas galvenais treneris Jurģis Kalns.

2000. gadā dibinātais Tukuma futbola klubs 1. līgā spēlēja kopš 2007. gada. Pirms gada tukumnieki pirmoreiz ieguva medaļu (bronzu), bet nu izcīnīja zeltu un ir ieguvis tiesības spēlēt augstākajā futbola sabiedrībā.

Pirmo spēli oficiālu čempionu godā tukumnieki aizvadīs pēc nedēļas savās mājās, uzņemot "Dinamo"/"Staicele". Sezonas beigās vēl atliks spēles pret "Super Nova" (viesos), "Audu" (mājās), "Albertu" (mājās) un "Grobiņu" (viesos). Tukumnieki arvien 1. līgā nav piedzīvojuši nevienu zaudējumu, neuzvarot tikai divās spēlēs – izbraukumā pret "Rēzekni" (1:1) un "Dinamo"/"Staicele" (0:0).