Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2020.gada 30.septembris
Elma, Elna, Menarda
16'C
vējš: 3.6m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Ar nākamo gadu pat siltumnīcu nāksies iesniegt būvniecībai ELEKTRONISKI


Ar nākamo gadu pat siltumnīcu nāksies iesniegt būvniecībai ELEKTRONISKI

 

Ar oktobri visā Latvijā sācies vērienīgs pārejas un apmācību process uz būvniecības procesa dokumentēšanu elektroniskā formātā. Būvniecības informācijas sistēmas ( turpmāk BIS) lietošana un elektroniska būvniecības procesa dokumentācijas aprite no 2020. gada 1. janvāra būs obligāta visiem – arī tiem, kuri vēlēsies veikt mazākus būvniecības darbus, piemēram, uzcelt siltumnīcu.

 

Reģionālais seminārs par BIS lietošanu otrdien notika arī Tukumā, tam izpelnoties plašu būvniecībā iesaistīto personu interesi. Arī laikraksta Tukuma Balss redaktors Jānis Tomels tika aicināts būt klāt seminārā, lai vēlāk par to informētu arī plašāku sabiedrību. Tos, kuri nevarēja apmeklēt semināru vai arī vēlas uzlabot savas pašreizējās zināšanas par jauno sistēmu, Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) aicina pieteikties arī tiešsaistes apmācībām – vebināriem, kuros tiek demonstrēta BIS darbības funkcionalitāte: https://ej.uz/BISvebinars.

 

BIS attieksies uz visiem, jo paredzēts, ka tajā elektroniski tiks dokumentēti visi būvniecības procesi Latvijā, sākot no ieceres izstrādes un līdz pat ēkas nodošanai ekspluatācijā. Tāpēc jāzina, ka pilnveidotā BIS būs jālieto arī Latvijas iedzīvotājiem, kuri vēlēsies veikt pārmaiņas savā mājoklī, pat tik vienkāršas kā radiatoru maiņa vai apjomīgākas siltumnīcas izbūve piemājas dārzā.

 

Kopumā Latvijā plānoti 15 klātienes informatīvie semināri, kuros par BIS funkcionalitāti informēs vismaz 1500 sistēmas lietotājus, kā arī vēl 99 tiešsaistes apmācības jeb vebināri un 10 klātienes apmācības sertificēšanas institūciju deleģētajiem būvspeciālistiem. Paredzēts arī veidot ciešāku sadarbību ar pašvaldībām, informējot iedzīvotājus par BIS sniegtajām iespējām. Dalība gan semināros, gan vebināros ir bez maksas.

 

Vebināri notiek pirmdienās, trešdienās un piektdienās no plkst.10 līdz 13.40, un tie norisināsies līdz pat 20. decembrim.

 

Papildus jautājumu gadījumā par klātienes semināru un vebināru norisi interesenti tiek lūgti zvanīt: 28303898 vai 26411894.

 

 

Par Būvniecības informācijas sistēmu


BIS ir elektroniskā vide, kurā tiek nodrošināta informācijas aprite starp būvniecības procesa dalībniekiem, uzturēti būvniecības procesam nepieciešamie reģistri un ar būvniecības procesu un reģistriem saistītie elektroniskie pakalpojumi. Līdz šim, piemēram, Tukuma novada būvvalde jau lietojusi šo programmu patstāvīgi, arī daži projektētāji ir uzsākuši to  lietot, bet būvnieki gausi. Tad ar 1.janvāri tas ir obligāts visiem, kas nozīmē, ka visi procesi jākārto elektroniski no ieceres un idejas līdz būves nodošanai ekspluatācijā. Daži saka, ka var gadīties kā ar e-veselības projektu, kad pie milzu lietotāju skaita pieplūduma 1.janvārī sistēma var sabrukt. Izstrādātāji ir pārliecināti, ka tā nebūs un ka pirmajos gados varēs sistēmu sākt pieslīpēt lietotājiem, kas parasti parādās lietojot sistēmu.atjaunots: 2019.g 23.oktobrī | Anita Bajāre (x417)
Novados, Tukums, Engure, Jaunpils, Kandava

Briedis Minhenē uzvar Dortikosu un iegūst Muhameda Ali trofeju
Briedis Minhenē uzvar Dortikosu un iegūst Muhameda Ali trofeju
2020.g 27.septembrī | Dace Bērziņa (x105)
Tukuma novada pašvaldības Izpilddirektora amatā iecelta Inese Valtere
Tukuma novada pašvaldības Izpilddirektora amatā iecelta Inese Valtere
2020.g 25.septembrī | Tukuma Balss (x34)
"Lidl Latvija" izsludinājis vairāk nekā 1000 jaunas darbavietas, arī darbam Tukumā
"Lidl Latvija" izsludinājis vairāk nekā 1000 jaunas darbavietas, arī darbam Tukumā
2020.g 21.septembrī | tukumabalss.lv (x780)
    Pasākumi
3.oktobrī 7:00 Lapmežciemā, Kaņiera laivu bāzē
Lapmežciema kauss spiningošanā 2020" Kaņiera ezerā
    Aktuāli
no 16.maija līdz 8.novembrim
  Tukuma mākslas muzejā
IZSTĀDE: “Saules pusē. Leonīda Āriņa un Alekseja Naumova glezniecība”
no 19.septembra līdz 8.decembrim
  Tukuma audēju darbnīcā
Jaunpilnieku "Dzīparu" 50 gadu jubilejas izstāde
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2020 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies