Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2020.gada 14.augusts
Virma, Zelma, Zemgus
23'C
vējš: 2.1m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

depoks_19mar19_95021.png

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Pēc reformas novadus plāno pārdēvēt par apriņķiem


Pēc reformas novadus plāno pārdēvēt par apriņķiem
Foto: lsm.lv
Latvija gadsimtu gaitā, mainoties varām, piedzīvojusi dažādas administratīvās pārmaiņas, un arī pēc pusotra gada Latvijā trīs reizes varētu tikt samazināts pašvaldību skaits. Saeimas atbildīgā komisija 10. janvārī skatīja jauno administratīvi teritoriālo likumprojektu. Konceptuālu atbalstu guva priekšlikums turpmāk novadus dēvēt par apriņķiem. 

Jaunās administratīvi teritoriālās reformas likumprojektu Saeimā skata īpaši izveidota komisija. Likumprojektam iesniegti 335 priekšlikumi, no kuriem aptuveni puse ir par likuma tekstu, bet otra puse - par vietvaru teritoriju robežām.

 

Deputāti vienojās projekta izskatīšanas gaitā, lemjot par pašvaldību robežām, uzklausīt pašvaldību pārstāvjus. Komisija konceptuāli atbalstīja ierosinājumu turpmāk ieviest apriņķus, tādējādi atgriežoties pie starpkaru periodā lietotās terminoloģijas. Nākotnē saglabātos pagasti un pilsētas, un tas, kas šobrīd tiek saprasts ar novadiem, būtu apriņķi.

 

Līdz galīgā lēmuma pieņemšanai komisija gan vēl gaidīs vairāku ministriju atzinumus, taču jau tagad skaidrs, ka apriņķu ieviešanas gadījumā būs nepieciešamas izmaiņas 100 likumos un 400 Ministru kabineta noteikumos. Eksperti arī norāda, ka nosaukuma maiņa radīs papildus finansiālu slogu uzņēmējiem un iedzīvotājiem, jo būs jāmaina gan informācija  reģistros, gan iedzīvotāju adreses. Un pagaidām nav skaidrs, cik tas izmaksātu. 

 

Tāpat turpmāk republikas nozīmes pilsētas varētu tikt dēvētas par lielajām pilsētām, taču arī šajā gadījumā būs vajadzīgs daudz izmaiņu likumdošanā. 10. janvārī komisija izdiskutējusi aptuveni 20 no 335 priekšlikumiem. Par vairumu izrunāto priekšlikumu lēmumi gan netika pieņemti, jo daudzi priekšlikumi ir savstarpēji saistīti un nereti deputāti lēmuma pieņemšanu atliek līdz brīdim, kad nonāk pie pēdējā priekšlikuma, kas saistīts ar konkrēto tematu. 

 

Resurss: lsm.lv

 

 atjaunots: 2020.g 14.janvārī | Marta Saulīte (x211)


    Pasākumi
15.augustā 16:00-22:00 Milzkalnē, Šlokenbekas muižā
Koncerts ar grupu Astro'n'out Šlokenbekas muižas svētkos
15.augustā 20:00-21:00 Tukumā, Tukuma sporta hallē
Karīnas Tatarinovas, Maijas Doveikas un grupas plenērkoncerts
    Aktuāli
no 2.septembra līdz 20.augustam
  Džūkstes pasaku muzejā
Izstāde "Brīnumlādītes"
no 16.maija līdz 8.novembrim
  Tukuma mākslas muzejā
IZSTĀDE: “Saules pusē. Leonīda Āriņa un Alekseja Naumova glezniecība”
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2020 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies