Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2020.gada 23.februāris
Almants, Haralds
6'C
vējš: 6.7m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

Kvazi Pizza

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  

Rečs: Nulles budžeta veidošanā lielākā problēma ir vēsturiskais mantojums


Rečs: Nulles budžeta veidošanā lielākā problēma ir vēsturiskais mantojums

Nu jau ierasti Tukuma it kā neatkarīgais vietējais medijs šaustās par jaunievēlētā priekšsēdētāja pirmajiem darbiem Domē: amatu maiņas, budžeta nerisināšanu, padomnieka nolīgšanu, līgumu slēgšanu, ko nevarot darīt un tamlīdzīgām interpretācijām.

 

Skaudrā patiesība ir tāda, ka Normunds Rečs ar savu komandu intensīvi pēdējo divu nedēļu laikā strādā tikai ar budžetu. Lukmans budžetu bija atstājis izpildvarai un iestādēm saplosīšanai, un viņa aiziešanas brīdī tik tiešām gan bērnudārza "Pasaciņa" gan Kurzemes ielas otrās kārtas būvdarbiem paredzētie 3 miljoni nebija ieplānoti. Tāpat iepriekšējais mērs Ēriks Lukmans bija maldinājis gan opozīcijas deputātus gan arī savas partijas kolēģus par to, ka viss ir kārtībā un bērnudārzam "Pasaciņa" finansējums valsts kasē (aizņēmums) ir garantēts. Bet, kā izrādījās, tas tā tomēr neesot, un vadībai nācās tomēr budžetu pilnībā pārformēt.

 

"Šodien budžetā ir atrasts nepieciešamais finansējums Pasaciņas pilnīgai pabeigšanai, protams, ja nebūs papildus izmaksas, kas nereti mūsu pašvaldībā ir ierasta prakse. Vēl plānojam arī sekmēt iestāžu ilgi gaidīto mērķa maksājumu finansēšanu: Sēmes sākumskolas jumts, Upīšu skolas jumts, Raiņa ģimnāzijas apkures problemātika, Zemgales vidusskolas sporta zāles jumta logi un fasādes izsalšanas problēmas, Pils torņa jumts, Durbes pils kalpu mājas puspabeigtā renovācija un daudzas citas vajadzības. Jāsaka lielu artavu šajā nulles budžeta veidošanā padara vietnieks Agris Zvaigzneskalns, kas šajā 2020.gada budžeta veidošanā piedalījies jau vēl iepriekšējā mēra birojā. Viņa nopelns ir liels. Šāda sadarbība mums ir šobrīd ļoti kvalitatīva, jo paralēli budžetam norit darbi pie izpildvaras problemātikas. Tur nav darīts pilnīgi nekas šajos gados, nav daudziem darbiniekiem amatu aprakstu, nav normālas plānošanas mūsdienu apstākļos, kā sadalīt darba pienākumus un pieprasīt attiecīgās izpildes, dokumentu plūsma ir haotiska, bieži vien pat bez attiecīgi atbildīgās struktūrvienības vadītāja saskaņojuma un tā tālāk un varu turpināt bezgalīgi. Tādēļ pie 30.janvāra Domes sēdes tiks pievienots arī jaunais organizatoriskais ietvars, kā strādāsim turpmāk. Jo šādi vairs nevar turpināt! Tas nav nedz produktīvi, nedz pašiem darbiniekiem saprotami." tā par iesākušos darbu Domē stāsta Domes priekšsēdētājs Normunds Rečs.

 

Kā sapratām lielos vilcienos, tad "Pasaciņas" Moduļa piebūves līgumu Ēriks Lukmans noslēdzis jau 2019.gada sākumā, kas bija balstīts uz neesošu valsts kases aizņēmumu. Administratīvi teritoriālās reformas haosa sakarā šiem aizņēmumiem bija izveidota īpaša rinda, kura tika pilnībā nolīdzināta 2019.gada izskaņā. Tas nozīmē, ka šajā rindā jāstājas no jauna šogad un jācer uz finansējumu, ko var iedot, bet var arī neiedot. Tādēļ bijis uzdevums veidot budžetu no nulles un jāparedz 1,5 miljoni eiro pilnīgai "Pasaciņas" pabeigšanai, lai bērni tiktu jaunās un modernās telpās.

 

Līdzīgi bijusi arī Kurzemes ielas pārbūves sāga. Ja pirmajai un ceturtajai kārtai tika saņemts aizņēmums valsts kasē projekta realizācijai, tad otrajai kārtai (posms no Raudas/Kurzemes ielas krustojuma līdz aptuveni DUS Virši) finansējumu vairs nedeva. Tātad līgumu noslēdza, nezinot vai pietiks nauda budžetā. Kopumā tie bija 2,2 miljoni (otrā kārta), kur šinī brīdī izpildīti aptuveni līdz 35% darbu. Tātad 2020.gada budžetā jāparedz papildus 1,5 miljoni saviem līdzekļiem. Valsts šajā tranzītielas sakārtošanā nav iesaistījusies un tikai sola.

 

Savukārt jaunā publisko attiecību speciālista Jāņa Tomela pieņemšanu darbā skaidro ar iepriekš Domes priekšsēdētājam pārmesto komunikācijas trūkumu un pietiekami novēlotu skaidrojumu sniegšanu dažādos iedzīvotājiem svarīgos jautājumos. Tāpēc pieņemts kompetents cilvēks ar diviem maģistra grādiem, kas sekmēs pašvaldības sadarbību ar novada iedzīvotājiem un uzlabos komunikāciju. Plānots pilnībā pārveidot līdzšinējo pieeju un organizēt komunikācijas vadību daudz modernāku.

 

Bijuši pārmetumi no vietējās itkā neatkarīgās preses par nepareizu līguma slēgšanu, un ka tikai izpilddirektors to varot darīt. Likums Par pašvaldībām tomēr nosaka konkrētas pilnvaras un 62.pants pasaka:

62. pants. Domes priekšsēdētājs un priekšsēdētāja vietnieks pilnvaras iegūst ar ievēlēšanas brīdi. Domes priekšsēdētājs:

1) vada domes darbu, koordinē jautājumu izskatīšanu komitejās;

2) pārstāv pašvaldību attiecībās ar valsti un citām pašvaldībām;

3) bez īpaša pilnvarojuma pārstāv domes tiesā;

4) domes vārdā izdod pilnvaras, paraksta līgumus un citus juridiskos dokumentus;

5) vada finanšu komitejas darbu;

6) dod saistošus rīkojumus pašvaldības administrācijas darbiniekiem;

7) ierosina jautājumu izskatīšanu domē un komitejās;

8) sagatavo izskatīšanai domes sēdes valsts iestāžu amatpersonu iesniegumus;

9) atbild par tiesas spriedumu izpildi lietās, kurās viena no pusēm ir dome;

10) var ierosināt attiecīgajā administratīvajā teritorijā esošo vietējo valsts pārvaldes iestāžu vadītāju vai šo iestāžu amatpersonu atlaišanu no ieņemamā amata;

11) veic citus pienākumus, kas paredzēti likumos, Ministru kabineta lēmumos, attiecīgās pašvaldības nolikumā un domes lēmumos.

 

Tā kā Tukuma novada pašvaldības nolikums ir pretrunā ar likumu, tad janvāra beigās arī tas tiks pielemts. Cita starpā turpmākajos mēnešos tiek plānota arī pārformēt Domes izpildvaru, jo problēmu jūra rodas no neorganizētas iestādes darba. Tāpat tiks lemts jautājums par darbinieku atrašanos savās darba vietās un kontroli, ieviešot dažādus IT risinājumus, kur darbinieki atzīmējas google. kalendārā par gaidāmajiem iknedēļas notikumiem un darbiem, darba vietas apmeklējuma elektroniska reģistrācija un tamlīdzīgi jaunievedumi.atjaunots: 2020-01 | Anita Bajāre (x82)
Novados, Tukums

Pasniegtas Tukuma, Kandavas, Engures un Jaunpils novada kultūras darbinieku balvas
Pasniegtas Tukuma, Kandavas, Engures un Jaunpils novada kultūras darbinieku balvas
2020-02 | Marta Saulīte (x103)
Trīs Tukuma Raiņa Ģimnāzijas skolēni iekļuvuši RTU zinātniskās pētniecības darbu konkursa finālā
Trīs Tukuma Raiņa Ģimnāzijas skolēni iekļuvuši RTU zinātniskās pētniecības darbu konkursa finālā
2020-02 | Marta Saulīte (x309)
BK "Jaunpils" aizraujošā spēlē ar minimālu punktu pārsvaru uzveic BK "Jelgava"
BK "Jaunpils" aizraujošā spēlē ar minimālu punktu pārsvaru uzveic BK "Jelgava"
2020-02 | Marta Saulīte (x41)
    Pasākumi
13.martā 11:00 Kandavā, Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā
Atvērto durvju dienas Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā
13.martā 11:00 Tukumā, Tukuma pilsētas kultūras namā
TUKUMS CUP 2020 - Starptautiskās deju sacensības
21.martā 16:00 Tukumā, Tukuma pilsētas kultūras namā
Filma "Klases salidojums 2"
17.aprīlī 19:00 Tukumā, Tukuma pilsētas kultūras namā
Baibas Sipenieces-Gavares stāvizrāde
    Aktuāli
no 30.janvāra līdz 29.februārim
  Tukumā, Durbes pilī
Izstāde "Zudušo laiku meklējot. Kuzņecova porcelāns Zuzānu kolekcijā”
no 3.februāra līdz 29.februārim
  Tukumā, Tukuma bibliotēkā
Biedrība “Debesmanna” turpina savu piecgades izstādi “Estepatās” un dodas uz Tukumu
no 13.jūlija līdz 5.jūlijam
  Tukumā, Pils tornī
izstāde "KINO TUKUMĀ"
no 2.septembra līdz 20.augustam
  Džūkstes pasaku muzejā
Izstāde "Brīnumlādītes"
SKATĪT VAIRĀK

ipd_250x250_91411.gif comforthouse_250x250_125533.gif reklama_45944.png

    Aptauja


Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2020 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies