Sīkdatnes nodrošina vietnes pienācīgu darbību (vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku šeit)
TukumaBalss
2023.gada 23.septembris
Vanda, Veneranda, Venija
20.64'C
vējš: 5.29m/s
Par mums  Kontakti  Reklāma  

ZIŅASNOVADOS
SPORTS
FOTOVIDEOJAUTĀ mums
  
līdz 29.februārim Tukumā, Tukuma bibliotēkā

   Biedrība “Debesmanna” turpina savu piecgades izstādi “Estepatās” un dodas uz Tukumu


Biedrība “Debesmanna” turpina savu piecgades izstādi “Estepatās” un dodas uz Tukumu


 

2018.gada, 10.oktobrī tika atklāta neparasta foto izstāde “Estepatās”, kuras mērķis ir runāt par jauno vecāku emocionālo veselību. Talantīgā fotogrāfa Matīsa Markovska fotogrāfijās ir redzami vairāku sabiedrībā zināmu vecāku stāsti par to, ka bērna ienākšana ģimenē var ienest ne tikai daudz prieka un laimes mirkļus, bet arī var nozīmēt izaicinājumus, grūtības, vientulības un nespēka sajūtu, vai pat likt saskarties ar pēcdzemdību depresiju un piedzīvot savas dzīves tumšākos mirkļus. Arī Jaunajā gadā izstāde dodas ceļā pa vairākām Latvijas pilsētām.


Biedrības “Debesmanna” mērķis ir atbalstīt Latvijas sievietes un vīriešus, kuri saskārušies ar pēcdzemdību depresiju. Piecos gados paveikts daudz – organizētas vasaras nometnes ģimenēm, bezmaksas atbalsta grupas jaunajām māmiņām, sniegtas bezmaksas psiholoģiska un juridiska satura konsultācijas. Izveidota veiksmīga sadarbība ar vadošajiem speciālistiem Latvijā, rīkotas kampaņas un bezmaksas semināri, tapusi dziesma ‘’Kopā’’, ko izpilda biedrības labi draugi – Normunds Pauniņš no grupas Otra Puse un Antra Stafecka, kā arī organizēts labdarības koncerts ar tādu pašu nosaukumu.

 

Informatīvās kampaņas un izstādes “Estepatās” patronese ir ŠONAKT autore Ieva Cipruse. “..Par "bēdīgi" un "grūti" vajag runāt arī tad, kad tas jau ir garām. Gribas un vajag citiem, kuri nu ir turpat, pateikt, ka te, ārpus, ir arī citi tādi. Ka arī citi tur ir bijuši, ka es arī to esmu jutusi. Ka  skumjas un grūtums ir bijis klātesošs, bet no skumjuma bedres VAR un vajag izkāpt!..” piebilst kampaņas patrone Ieva Cipruse.

 

Bez Ievas foto izstādē piedalās arī biedrības “Debesmanna” dibinātāja Iveta Parravani, 2 bērnu mamma, bloga Viensplusviens.lv autore Laura Grēviņa, žurnāliste, blogere un fotogrāfe Aiga Zviedre, aktrise Madara Melne-Tomsone, divu puiku tētis un bērnu tiesību eksperts Lauris Bokišs, rakstniece Laura Vinogradova un daudz strādājošs projektu vadītājs, mīl braukt ar motociklu - Edgards Andersons.

 

Informatīvā kampaņa un fotoizstāde ir tapusi pateicoties tās dalībnieku brīvprātīgajam darbam un ziedojumiem, tādēļ biedrība “Debesmanna” īpašu pateicību velta fotogrāfam Matīsam Markovskim, stila māksliniecei Lolitai Graudiņai, Žaņa Lipkes Memoriālam, Communication ART, galerijai “M Art Gallery” un visiem pārējiem atbalstītājiem. Izstāde “Estepatās” 2019.gadā tika izstādīta Rīgā, Skrundā, Sabilē un Jēkabpilī.

 

2020.gadā izstāde tika jau izstādīta Valmierā, bet pēcāk - Kuldīgā, Liepājā un Ventspilī. No 3.februārim līdz pat 29.februārim Biedrības “Debesmanna” izstāde “Estepatās” būs skatāma un klausāma Tukuma bibliotēkā (Šēšeles iela 3). Milzīgs paldies Tukuma Mākslas skolai par tehnisko nodrošinājumu.

 

Iveta Parravani, biedrības “Debesmanna” vadītāja: “..Mums bija svarīgi uzsvērt, ka no malas ne vienmēr var redzēt tās patiesās cīņas, ko vecāki izcīna ikdienā. Izstādes mērķis ir iedrošināt vecākus runāt ne tikai par priecīgo, kas saistās ar bērna ienākšanu ģimenē, bet būt arī atklātiem, ja saskarās ar grūtībām un meklēt profesionālu palīdzību, ja ir piemeklējušas grūtības. Daudzi no mums nēsā tās maskas, ko sabiedrība no mums sagaida, un neuzdrošinās atklāt, ka ne vienmēr viss ir tik labi kā gribētos. Ar šīm emocionālajām fotogrāfijām un mūsu pašu stāstiem mēs cenšamies jaunajiem vecākiem pateikt, ka tādu, kuri saskarās ar emocionālām grūtībām, nav mazums. Mūsu ir daudz un mēs esam tepat līdzās. Neticas, ka Debesmannai aiz muguras jau pieci gadi. It kā maz, bet tai pat laikā tik daudz. Ir labi pastrādāts, bet mums priekšā vēl daudz darāmā..’’.

 

Vairāk info par biedrību “Debesmanna”: www.debesmanna.com

 

Resurss: 

Vivita Leismane

Communication ART

2020.g 03.februārī | Anita Bajāre (x651)
Tukumā, Tukuma bibliotēkā

“Darbs un darbarīks” Tukuma muzeja mākslas krājuma izstāde
“Darbs un darbarīks” Tukuma muzeja mākslas krājuma izstāde
2021.g 16.augustā | Dace Bērziņa (x432)
Jaunpilnieku "Dzīparu" 50 gadu jubilejas izstāde
Jaunpilnieku "Dzīparu" 50 gadu jubilejas izstāde
2020.g 10.septembrī | Dace Bērziņa (x403)
IZSTĀDE: “Saules pusē. Leonīda Āriņa un Alekseja Naumova glezniecība”
IZSTĀDE: “Saules pusē. Leonīda Āriņa un Alekseja Naumova glezniecība”
2020.g 11.maijā | Tukuma muzejs (x1211)
    Pasākumi
    Aktuāli
SKATĪT VAIRĀK

 tukumametals250x250_93212.jpg

    Aptauja


Par mums  Kontakti  Reklāma

Sīkdatnes un privātuma politika

(c) 2018-2023 TukumaBalss.lv
Visas tiesības aizsargātas


Realizācija Tup un Turies